Yıllık Başak Burcu Yorumları / Astro 2014

GENEL
2014 finansal durumunuza büyük bir parlaklık getiriyor sevgili Başaklar. Bu nedenle, yılın ilk altı ayını iyi değerlendirmeli, para kazanmak ve gelirlerinizi emniyete almak için çalışmalar yapmalısınız. Bu konu aylar geçtikçe derinleşebilir ve nisan ayında çok önemli bir atılım yapmanızı sağlayabilir. Neptün ve Çiron, ilişki alanınıza romantizm dalgaları yollamaya devam edecek. Ancak siz hangisi gerçek hangisi hayal, aradaki farkı tam kestiremeyeceksiniz. Hemen söyleyelim: Arada bir biraz illüzyona müsade etmek iyi olabilir. Sadece hayatınızı değiştirebilecek bir sözleşme yapmadan önce hayal ürününüzün yarattığı bir icat olmadığından emin olun! Şubat ve martta dikkatli olun, Çünkü romantik bir serap içinde kaybolabilirsiniz. Zira Jüpiter 2014’ün ilk altı ayında adeta da saldırgan bir tavırla sosyal ilişkiler kuşağınızda olacak. Özellikle mayıs ayında ajandanız buluşmalarla dolu olacak. Bu dönemde hem arkadaşlarınız hem de sosyal ağınızdaki herkesle, hatta uzun yıllardır görüşmediğiniz kişilerle en güzel buluşmaları yapacağınız bir dönem. Bu zamanda ‘bağlantılar kurmak’ anahtar kelime. Ajandanızı işaretleyin çünkü Merkür yani sizin yönetici gezegeniniz, 6 Şubat’tan 28 Şubat’a, 7 Haziran’dan 1 Temmuz’a ve yine 4 Ekim’den 25 Ekim’e kadar gerilemede olacak. Bu dönem yavaşlama, verilerinizi depolama ve anahtarlarınızın çantanızda olup olmadığını iki kere kontrol etmeniz gereken bir zaman.
AŞK
İster bekar, ister evli olun 2014 ilişkilerinizi bir sonraki aşamaya taşıyor! Grinin 50 Tonu’nu unutun artık! Çünkü bu yıl daha ziyade Başak’ın 1000 Gölgesi yılı… Daha seksi ve tecrübeli hissediyorsunuz, bu yüzden bunları partnerinizle paylaşmaktan utanmayın. Mahçup ve çekingen gibi görünseniz de sizin sırrınız şu: Tüm o kuralcı ve uygun davranışlı haliniz altında vahşi seksi bir kedi yavrusu var. İşte bu yıl sizin o yönünüzü keşfedeceğiniz bir yıl. Eski sevgilileriniz Şubat ayında tekrar kapınızı çalabilir. Seks hayatınızsa nisanda yeniden çıkışa geçiyor. Hatta patlama düzeyinde! Özellikle de ay ortasındaki dolunayda. Bu yoğun enerji, 8 Ekim’de cinsellik kuşağınıza denk gelecek ay tutulması sırasında bir kez daha harekete geçecek. Bunu ajandanıza kırmızı rujunuzla not alın deriz!
KARİYER VE PARA
Mars, yani aksiyon gezegeni, 2014 yılının büyük bir bölümünde sizin para kuşağınızda yer alacak. Bu finansal kuşağınızda nadir olarak gerçekleşen uzun ziyaret, zenginlik elde etme isteğinizi ateşleyerek yılın başından temmuz ayına kadar devam edecek. Gelirlerinizi artırmak için yeni bir iş yapma arzusundasınız. Bu daha uzun süreli çalışma veya sepetteki tüm yumurtalarınızı yeni bir işe koyma olabilir. Hazırsınız ve potansiyeliniz de oldukça fazla. Bilin ki Mars marttan mayısa geriliyor olacak. Bu sizin arayışlarınızı yavaşlatabilir ama eğer bir projeden birazcık geri düşerseniz korkmayın. Çünkü bu aynı zamanda onu mükemmelleştireceğiniz bir zaman yaratacak. Yaz geldiğinde tam istediğinize sahip olacaksınız. Vergiler, borçlar ve başka insanların para şemsiyelerinden düşenler ekim başlarında gündemde olabilir. Bu nedenle tüm borçlarınızı ödediğinizden emin olun. ARKADAŞLIK
Sosyal kuşağınız ocaktan temmuza kadar sürekli olarak aktif halde. Bahar boyunca inşa edilen ama 24 Mayıs’ta tam olarak kesinleşen Satürn/Jüpiter üçlemesi, en iyi arkadaşlarınızın neden ‘en iyiler’ olduğunu kanıtlayabilir. En önemli arkadaşlıklarınızın ne kadar sağlam olduğunu hissedebilirsiniz. Hatta o kadar sağlamlar ki belki de hayatınızdaki tüm iyilerin temelinde onlar var! Arkadaşlarınıza istediğiniz herşeyi söyleyebilirsiniz ve onlar da size saygıyla yanıt vereceklerdir. Yuva ve aile aralık ayında daha önemli bir rol oynuyor. Bundan sonraki iki buçuk yıl boyunca da ilerleme dönemindeler. Ancak bunu arkadaşlarınızı ihmal etmek için bir bahane olarak sakın kullanmayın.
SAĞLIK
Mükemmeliyetçilik sizin hem lütufunuz hem de lanetiniz! Özellikle de 2014! Ocak ve temmuz arasında Mars’ın sizi keskin bir tükenme ile itelemesi nedeniyle kendinizi tenefüs vermek zorunda hissedeceksiniz. Burada sizin hayatınız söz konusu sevgili Başak! Bu yüzden üzerinde çalıştığınız proje her ne kadar dünyanın en önemli işi de olsa yemek yemeyi ve uyumayı sakın unutmayın. Mart ve mayıs arasında, zihin ve vücut dengesine önem vermeniz son derece önemli. Uykusuzluk gibi konuların tedavisiz kalmasına izin vermeyin. Kendinizi C vitamin ile pompalayın, vücudunuzu susuz bırakmayın ve yeterli seviyede protein alın. Her iki yolun sonunda da yakıcı bir kutlama yapacaksınız. Yeter ki kendinizi yakmayın!

konya escort

Yorum yapın